Sústredenie

by Peter Kulifaj

Multitasking už nie je takým hitom, ako tomu bolo kedysi, stále si však nájde množstvo priaznivcov. Je až neuveriteľne nadčasové, ako sa k výzve sústredenia vo svojich úvahách vyjadril Tomáš Baťa. Svoj príhovor síce adresuje vedeckým pracovníkom, no pre dnešné časy by mohol byť určený všetkým, ktorí pracujú v “duševnej dielni”, teda znalostným pracovníkom a pracovníčkam. Znalostná časť práce je v súčasnosti zastúpená v takmer každej profesii, nevyhnutne najmä na úrovni manažmentu.

Doposiaľ nikto nič nevynašiel a nikto nevykonal žiadnu duševnú prácu, pokiaľ sa na ňu nedokázal sústrediť od jej začiatku až do úplného zakončenia.

Tomáš Baťa

Ak sa chcete skutočne inšpirovať a motivovať k sústredeniu pri práci, necelých 8 minút vášho času venovaných vypočutiu si tejto krátkej state je skvelou investíciou.

Celú audioknihu Úvahy a projevy si môžete stiahnuť na www.tomasbata.org zdarma. Ak máte radšej papier, knihu dostanete kúpiť na martinus.sk.

You may also like

Leave a Comment

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Prezeraním týchto stránok súhlasíte s využívaním cookies. OK