Seminár Škálovanie neziskovej organizácie

by Peter Kulifaj

Písal sa rok, ak si dobre spomínam, 2004. Ešte ako študent strednej školy – priemyslovky, som si povedal, že technické zameranie nebude moja cesta. Nejako sa mi podarilo dostať k organizácii Mládež ulice, kde som až do roku marca 2023 interne pracoval. Za tých takmer 20 rokov som mal možnosť odžiť si prechod z dobrovoľníckeho tímu na tím profesionálny. Zo začiatku sme do činnosti vkladali vlastné zdroje, postupne sa nám podarilo získať prvé projekty. Prešli sme viacerými lokalitami = službami. Ľudia prichádzali a odchádzali. Niektoré fenomény sa začali opakovať.

Rád by som sa v rámci tohto krátkeho seminára s Vami podelil o svoj pohľad na toto obdobie. Bude to síce letom-svetom, ale o to viac sa zameriam na skutočne kľúčové momenty v štyroch oblastiach:

  • ľudia
  • procesy
  • aktivity (teda niečo ako produkt)
  • financovanie

Bude to o tom, čo sa podarilo. Ale aj o nesprávnych rozhodnutiach a ich dôsledkoch. Jednoducho – o pohľade späť, ktorý Vám môže pomôcť inšpirovať sa pre budovanie (škálovanie) vlastnej neziskovej organizácie.

Predajný formulár je vytvorený v systéme SimpleShop.cz.

V prípade, že Vám termín nevyhovuje a témy rozvoja neziskovej organizácie (v celej svojej šírke) sú pre Vás zaujímavé, prihlásiť sa môžete na odber newslettera. Raz za čas Vám v schránke pristanú užitočné informácie.

You may also like

Leave a Comment

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Prezeraním týchto stránok súhlasíte s využívaním cookies. OK